Тихі кондиціонери для спальні: як вибрати і куди встановити?

Для того щоб встановити кондиціонер необхідно ретельно і зважено вивчити всі наявні нюанси. Просто в подальшому настінний кондиціонер буде досить проблематично переставити в інше місце. Тому постарайтеся ретельно продумати всі варіанти.

Правильне і надійне функціонування системи буде залежати від місця, де ви її встановили. Для того щоб вибрати найбільш доречний варіант, слід враховувати цілий ряд особливостей і дотримуватися таких правил.

1) Зовнішній і внутрішній блоки спліт-системи не повинні розташовуватися на великій відстані один від одного. Невелика довжина траси є одним з обов’язкових умов. Довгі траси стануть причиною зайвих витрат, а так само ефективність роботи приладу буде набагато нижче. Використання короба для довгих трас так само знижує естетичний вигляд всієї системи.

2) Повітря повинен виходити без перешкод. Над шафою або великим комодом не варто встановлювати кондиціонери. До нижньої частини блоку має бути більше 1 метра. При установці внутрішнього блоку слід вибирати місце, де не буде перешкод для видуває повітря. Інакше буде порушена правильна циркуляція, що призведе до погіршення роботи і зниження ефективності приладу.

3) Відстань між стелею і кондиціонером. Необхідно враховувати, що між стелею і пристроєм має бути близько 10 сантиметрів, але не менше. Однак при неможливості такої установки, виробники допускають установку з мінімальною довжиною в 3 сантиметри.

4) Прилад варто ставити біля ліжка. Якщо прилад буде розташовуватися в спальній, то у багатьох виникає питання, щодо його правильного розташування. Слід враховувати, як система буде перебувати щодо вашої ліжка. Якщо у вас немає можливості поставити кондиціонер подалі від ліжка, то установку слід проводити над головою. Не варто переживати, адже повітря буде потрапляти вам в ноги, які зазвичай приховані ковдрою. Дана схема є єдиною вірною, тому не варто експериментувати.

5) Чи варто уникати прямого потоку повітря від пристрою. Коли в приміщенні знаходяться люди, то варто уникати можливості прямого попадання на них повітря від кондиціонера. Це є неприйнятним. У струмені повітря, яку виробляє прилад, температура буде значно відрізнятися від кімнатної на 8-14 градусів. Якщо потік потрапляє на людину, то він може стати причиною появи нездужань. Навіть якщо перебувати під потоком протягом невеликої кількості часу, можна зіткнутися з ризиком, підхопити простудні захворювання.

Надсилайте потік таким чином, щоб він міг пройти вільним ходом в місцях, де відсутні люди. Або вибирайте місце, де мешканці будинку або співробітники офісу з’являються вкрай рідко. Для офісних приміщень рекомендується використовувати варіант напрямки повітря між місцями, де розташовуються працівники.

Навіщо нам потрібен безшумний кондиціонер

Не секрет, що кондиціонери винайдені для того, щоб створювати і підтримувати комфортний мікроклімат для мешканців будинку і робочого кабінету. Вони з легкістю зможуть знизити температуру в нестерпно спекотний літній полудень, а в холодні дні зігріти. І при цьому зберегти необхідний рівень вологості і забезпечити киснем повітря. Але, на превеликий жаль усіх, кондиціонер, як, втім, і інші прилади в будинку, має одну незручність – це шум, який він видає в робочому стані. Робота компресора, звук обертового вентилятора, циркуляція потоків повітря по системі – всі вони видають звук, в сукупності це впливає на ступінь гучності всього кондиціонера. Цей шум доставляє купу клопотів людині, відволікає, дратує і позбавляє звичного затишку. Щоб уникнути цих незручностей, розробники кліматичної техніки намагаються знизити рівень шуму від пристрою під час роботи до мінімально можливого. І, треба сказати, досягли в цій справі чималих успіхів.

Необхідний технічний мінімум

Шум, а точніше – його рівень, як відомо кожному, хто закінчив середню школу, вимірюється в децибелах (дБ). Ця одиниця вказує, наскільки одне джерело звуку голосніше іншого. Встановлено, що звук, гучністю до 25 дБ, людське вухо не вловлює. Звичайна розмова, наприклад, оцінюється в 35-45 дБ, а вуличний гул досягає шуму в 60-65 дБ.

Переважна більшість кондиціонерів бюджетної категорії генерують шум в межах, так би мовити, пристойності – від 20 до 40 дБ при роботі внутрішнього блоку системи, зовнішній видає 40-57 дБ. Але в цьому питанні існує кілька нюансів, в яких слід розібратися до того, як ви кинеться купувати кондиціонер.

Як виявилося, кожен кондиціонер виконує роботу в декількох режимах, а у кожного з них має місце свій окремий рівень шуму. Його краще визначати на нижній позначці швидкості вентилятора. Правда, в цьому випадку ефективність самого кондиціонера також знижується. А в спеку система автоматично збільшить швидкість, і звук роботи стане голоснішим.

У технічних параметрах кондиціонера завжди повинні бути вказані нижче і вище значення рівня шуму при роботі в кожному режимі. Зазвичай ця ознака має значення 27-31-34 дБ для клімат-системи, що має три швидкості. Але часто виробник намагається схитрувати і вказує тільки нижню межу – 27 дБ, і зовсім «забуває» при цьому вказати, що максимальний показник шуму його пристрою становить 34 дБ.

Справа в ціні

Якщо ви зважилися придбати кондиціонер з самими тихими характеристиками, вивчіть спочатку список їх виробників, а вже потім з їх продуктів підберіть відповідний варіант. Ще один вірний, але тривалий спосіб-перегорнути технічні каталоги в надрах всесвітньої павутини і порівняти характеристики знайдених кондиціонерів по потрібному параметру. Або проведіть опитування відомих вам власників цих чудо-пристроїв, вони точно щось порадять.

Головною проблемою безшумних кондиціонерів є їх ціна. Самі беззвучні кондиціонери – найдорожчі: ця формула однозначна.

Хто похвалиться тишею

Основним елементом кондиціонуючою системи і головним генератором шуму є компресор. Як правило, він знаходиться зовнішньому блоці і виведений назовні за вікно. Зважаючи на той факт, що між зовнішнім і внутрішнім блоками у таких модифікацій зовсім маленький проміжок, отже, системи віконного типу будуть найгучнішими. З цієї ж причини не радять мобільні (переносні) і моноблочні кондиціонери.

Експерти виділяють кілька вартих уваги споживача кондиціонерів. Найменше звуків виробляє кондиціонер фірми Mitsubishi Electric, це диво інженерної думки на ім’я MSZ-GE25VA. Продукований цією моделлю шум, вухом людини практично не розпізнається. Він не потривожить спокій власника, навіть коли він спочиває. Плюс до цього, є й інші преференції:

  • корпус розбирається і відкриває доступ до своїх надр для чищення;
  • є функції охолодження і обігріву приміщення;
  • високоякісний фільтр, який не вимагає заміни до дев’яти років.

Інший кондиціонер виробництва того ж монстра електроніки модель MSZ-FD25VABH. Крім низького ступеня гучності, в цій моделі застосовується економна система споживання енергії, яка дозволить зменшити енерговитрати на третину.

Кондиціонери марки Daikin, а саме FTXS25D, також мають непогані показники по параметру шумності. До того ж до цього, виробник подбав про дизайн свого дітища, адже він буде завжди на виду, а значить повинен приносити ще й естетичне задоволення. Розумна машина реагує на присутність людини в зоні досяжності і застосовує найкомфортніший режим. Варто згадати і про унікальну систему фільтрів для повітря.

Ще одна цілком пристойна техніка – Panasonic CS-XE9JKDW. Цей кондиціонер об’єднує в собі функціональність і практично непомітну роботу. Він обладнаний потрійним фільтром, що в рази підвищує його цінність – адже він чудово справляється із завданням по очищенню повітря від мікрочастинок.

Ваша спальня тільки зрадіє появі тихого кондиціонера, йому там буде саме місце. У багатьох кліматичних системах є окремий нічний режим: під час відпочинку він буде найбільш доречний. Але, на жаль, за безшумний прилад доведеться добре розщедритися. Хоча чого тільки не зробить втомлений громадянин, щоб мати можливість гарненько відпочити від трудів праведних.

Post Author: admin