Боротьба зі шкідниками

З кожним днем, все більше людей займаються городом та садом: засівання грядок, посадка дерев, збір врожаю. Але потрібно не забувати про сдових шкідників, які можуть перешкодити вам насолодитись результатами праці. Комахи та гризуни з’являються без запрошення, тому потрібно пам’ятати про регулярну обробку саду від шкідників.

 

Основні препарати проти садових шкідників

Через велику кількість різноманітних препаратів від шкідників і хвороб саду, навіть досвідчені садівники роблять інколи грубі помилки, застосовуючи проти шкідників препарати від хвороб, і навпаки. Щоб не допускати помилок, розберемо детально це питання. «Мета» обумовлена ​​словом, яке складається з 2 латинських коренів. 1-й означає шкідливий об’єкт, 2-й ( «-цід») – «вбивати»:

  • гербіциди – перекладається «проти трави»;
  • інсектициди – проти комах;
  • фунгіциди – проти грибкових захворювань;
  • акарициди – проти кліщів;
  • родентициди – проти гризунів.

«Пестициди» – загальна назва всіх «-цідов» (перекладається, як “pest” – «шкідник»). Цікаво, що спеціалізованих засобів проти вірусних захворювань на сьогоднішній день не існує, з цієї причини, хворі рослини потрібно видаляти і спалювати.

Боротьба з комахами

Сьогодні для любителів відпочинку на природі існує справжній арсенал ефективних засобів боротьби з комахами: спреї, спіралі, фумігатори, і креми. Головне зробити правильний вибір.

  1. Репеленти – це хімічні та природні речовини, а також ультразвукові прилади, які відлякують комах. Так діють різні креми та спреї.
  2. Фуміганти (від лат. Обкурювали, димлю) – це хімічні препарати які випаровуючись, тліючий або димлячи, знищують комарів і інших комах-шкідників в радіусі своєї дії. До цієї групи належать різні спіралі, електрофумігатори з рідиною або пластиною тощо.

Пам’ятайте, що для захисту дітей слід використовувати виключно дитячі креми.

 

Боротьба з гризунами

Боротьба з гризунамиНайлегший і ефективний спосіб боротьби з гризунами – це використання ультразвукових відлякувачів. Науково доведено, що ультразвукові хвилі певних частот і потужностей мають різку, вкрай негативний вплив на органи чуття і нервову систему щурів, мишей і інших гризунів. Через 2-3 тижні безперервної роботи ультразвукового приладу, гризуни назавжди покинуть ваш будинок. У боротьбі з польовими гризунами допоможуть відлякувачі, які викликають вібрації ґрунту, гризуни сприймають як сигнал небезпеки. Подібні прилади можуть відлякувати шкідників на площі понад один квадратний кілометр. Пам’ятайте, ультразвукові відлякувачі можуть впливати і на людей. Якщо ви бачили головний біль або погіршилося самопочуття краще краще вимкнути такий прилад або зменшити зону його дії.

 

Настирливі мухи

Щоб мухи не залітали в будинок, можна протерти віконні рами оцтом, установіть на вікна протимоскітні сітки або затягнути їх марлею. Також надокучливі комахи терпіти не можуть запах воску, піжми, скипидару, касторової олії, гасу.
Тому при миття підлоги або вікон буде незайвим додати на відро води, наприклад, 1 склянка настою піжми (2 ст. Л. Рослинної сировини на 250 мл окропу).

 

Працьовиті колонізатори

Якщо в будинку завелися мурахи, можна посипати і гніздо і протоптані стежки сіллю. Також мурахи не дарують запах цибулі, часнику, петрушки, дикої полину, листя бузини, дикої м’яти.
Ще варіант – приготувати смертельну для ні приманку з 50 мл води, 50 г цукру, 5-6 г бури і розкласти її невеликими порціями по дому. Приблизно тс же ефект буде, якщо розвести свіжі тремтіння водою до густоти сметани і додати трохи цукру.

 

Таргани

Відраза у тарганів, в тому числі прусаків, викликає запах аміаку. Його по кілька крапель можна додавати в воду для миття підлог.

 

Любителі шуб

Моль не переносить сонячне світло свіже повітря (тому вовняні речі варто іноді «вигулювати» на сонечку), – апельсинові кірки, махорку, листя тютюну, звіробій, герань, полин і листя горіха.

 

Самі вологолюбиві

Боротьба з мокрицямиКращим способом позбутися від мокриць, чешуйниць і жуків буде профілактика їх появи – регулярная прибирання сирих приміщень з содовим розчином або хлорвмісних засобом, часті провітрювання.
Можна залишити в тій же ванні ємність з негашеним вапном, залитої водою. Двері в приміщення треба щільно закрити і не заходити туди 2-3 дня, а потім ретельно провітрити і провести вологе прибирання.

Обприскування червоним перцем з содою і тютюном (по 1 ст. Л. На 1 л води) згубно діє на мокриць.

 

Боремося з кровососами

Блохи відкладають яйця в запал і щілинах підлоги. Тому затишні місця треба якомога частіше пилососити.
Позбутися від клопів можна таким способом: листя хрі¬зантеми або листя і квітки ро¬машкі (100 г) добре висушити, потовкти з нафталіном (10 г) і посипати цією сумішшю місця, де вони мешкають.

Також ефективний у боротьбі з клопами денатурат (техніческій спирт). Їм поливають гнізда цих комах (перевага – не залишається плям.)
Допоможе і дезінфекція протягом декількох днів засобом на основі полину (його слід додавати в воду для ми¬тья підлог). Готується воно просто: потрібно з’єднати 30 г свіжих лістьев полину і 10 г сухих, про¬варіть в 350 мл води протягом 10 хв, всипати 25 г натертого на тертці господарського мила і ретельно перемішати.

 

Про мурах забув

У минулому році на моєму дачній ділянці мурахи облюбували грядку з суницею. Однак застосовувати хімікати було не можна – почали зав’язуватися ягоди. За порадою сусідки, я розвів в 10 л води 0,5 л рослинного масла, 0,2 л 9% столового оцту, додавши трохи рідкого мила. Зробив в центрі мурашників поглиблення, влив в них засіб і накрив поліетиленовою плівкою на три дні. І про мурах забув!

 

Post Author: admin